سوالات متداول استخدام ۹۵

ثبت نام آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی ۹۵ موسسه بین المللی صلح

در این بخش سوالات متداول متقاضیان ثبت نام قرارداده شده است.

لطفا پیش از تماس یا استفاده از سیستم پاسخگویی استخدامی، کلیه سوالات را مطالعه نمایید.

این بخش به منظور رفاه حال داوطلبان ثبت نام آزمون علمی راه اندازی شده است تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند.


توجه آزمون استخدامی موسسه صلحبرای مشاهده پاسخ هر سوال کافی است بر روی آن سوال کلیک نموده و متن بازشده در ذیل آن را بخوانید.


ثبت نام آزمون علمی استخدامی چیست؟
برای تجمیع و بهینه سازی فرآیند استخدام سازمان ها و دستگاه های وابسته به موسسه بین المللی صلح، در سال ۹۵ به صورت متمرکز در سراسر کشور، آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی استخدامی برگزار می گردد.
علت برگزاری آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی چیست؟
به دلیل آنکه بودجه موسسه بین المللی صلح ، مردمی بوده، طبق مصوبه ادراه کل نظارت و ارزشیابی، جهت تکمیل نیروها و جذب کارشناسان، آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی به صورت سراسری در تهران و سایر شهرستان ها طراحی گردید، تا تمامی افراد شایسته و دارای صلاحیت از فرصت آن بهره مند گردند.
مهلت ثبت نام به چه صورت است؟
زمان شروع ثبت نام از روز سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲ لغايت روز جمعه ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ می باشد.
زمان برگزاری آزمون چه تاریخی می باشد؟
طبق اعلام ستاد استخدامی، تاریخ آزمون جمعه ۳ دی ماه ۱۳۹۵ می باشد.
محدودیت سنی در ثبت نام آزمون چگونه است؟
 حداقل سن برای ثبت نام ۱۸ سال تمام و حداکثر ۴۰ سال می باشد.
معیار محاسبه سن چه تاریخی می باشد؟
معیار محاسبه سن افراد متقاضی اولین روز ثبت نام  روز سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲ می باشد.
حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام چه می باشد؟
حداقل مدرک تحصیلی قابل قبول برای داوطلبان و متقاضیان ثبت نام، مدرک تحصیلی دیپلم نظری یا فنی و حرفه ای یا کارو دانش ، مورد تایید وزارت آموزش و پرورش یا سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد. 
چه تفاوتی بین مدارک متقاضیان می باشد؟
دارندگان مدرک تحصیلی تخصصی و بالاتر از دیپلم در هر ردیف شغلی، پس از کسب حد نصاب آزمون ، دارای اولویت گزینش می باشند. به عبارت دیگر در صورت مساوی بودن نمرات مكتسبه داوطلبان در آزمون، اولویت معرفی به گزینش به ترتیب مدارک دکتری، فوق لیسانس، لیسانس، کاردانی و دیپلم خواهد بود.  
استخدام در چند عنوان شغلی می باشد؟
طبق مصوبه معاونت کل نظارت و ارزشیابی، ۵۸ عنوان شغلی در ۵ سازمان و دستگاه انجام می شود.
استخدام در هر عنوان شغلی چند نفر می باشد؟
طبق مصوبه معاونت نظارت و ارزشیابی، تعداد افراد اعلام شده در تهران به صورت حضوری مشخص شده است. در عناوین شغلی که امکان ثبت نام در شهرستان وجود دارد، استخدام به صورت دورکاری و یا حسب نیاز نمایندگی ها می باشد. تعداد افراد اعلام شده در دفترچه راهنما برای ردیف های ستاره دار، برای کل کشور است. به عبارت ساده تر، پس از کسب حد نصاب آزمون علمی، متقاضیان دورکاری، بدون توجه به شهر و استان براساس شایستگی و صلاحیت حرفه ای، گزینش می گردند.  
آیا ثبت نام آزمون، سراسری می باشد؟
بله . ثبت نام آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی به صورت کشوری می باشد. استخدام در بیشتر رشته ها برای شهر تهران می باشد و در مراکز استانها بر اساس اعلام نیاز نمایندگی ها  و یا انجام دورکاری نیرو استخدام می شود.
استخدام در چه شهرهایی می باشد؟
ثبت نام آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی استخدامی در شهرهای تهران- مشهد- اصفهان- تبریز- کرج- شیراز- اهواز- ارومیه- قم- کرمانشاه- زاهدان- رشت- کرمان- همدان- اراک- یزد- اردبیل- بندر عباس- قزوین- زنجان خرم‌آباد- سنندج- گرگان- ساری- بجنورد- بوشهر- بیرجند- ایلام- شهرکرد- سمنان- یاسوج- و همچنین کلیه شهرستان های استان های تهران، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، فارس، اصفهان، گیلان، مازندران، سمنان و خراسان رضوی خواهد بود.
دورکاری در استخدام شهرستان به چه صورت است؟
گر داوطلب توانایی انجام دورکاری (در رشته هایی مانند خبرنگاری، تولید محتوا، کارشناس تبلیغات ، کارشناس فروش، کارشناس محتوا شبکه های اجتماعی، و سایر ردیف های شغلی که در اطلاعیه مربوطه ذکر شده است) را داشته باشد، می تواند برای ثبت نام در رشته مورد علاقه خود اقدام نماید. قابل ذکر است که در حال حاضر نیز موسسه صلح تعداد بسیاری نیروی دورکار در شهرهای مختلف ایران دارد.
نحوه احراز شرایط رشته های تحصیلی برای مشاغل چگونه است؟
طبق مصوبه اداره کل نظارت و ارزشیابی، معیار استخدام صلاحیت های تخصصی و حرفه ای افراد است. ممکن است فردی در یک رشته نامتناسب با تحصیلات دانشگاهی خود، قابلیت های فراوان داشته باشد. بنابراین معیار گزینش نهایی تخصص و مهارت داوطلب می باشد و نه تنها تحصیلات دانشگاهی داوطلبان. البته رشته های مرتبط دارای تخصص در اولویت می باشند.
ملاک گزینش نهایی چیست؟
ملاک گزینش نهایی نیز مطابق اعلام های قبلی، توانمندی ، سطح مهارت ها و تسلط متقاضیان می باشد.
کد مشاغل برای شهرستان ها کدام است؟
کد شغل هایی که در شهرستان ها امکان استخدامی برای آنها ممکن می باشد. عبارتند از ۱۰۰۰۲-۱۰۰۰۳-۱۰۰۰۴-۱۰۰۰۵-۱۰۰۰۶-۱۰۰۰۷-۱۰۰۰۹-۱۰۰۰۱۱-۱۰۰۰۱۲-۱۰۰۰۱۵-۱۰۰۰۱۶-۱۰۰۰۱۷-۱۰۰۰۱۸-۱۰۰۰۱۹-۱۰۰۰۲۴-۱۰۰۰۲۶-۱۰۰۰۲۷-۱۰۰۰۲۸-۱۰۰۰۲۹-۱۰۰۰۳۰-۱۰۰۰۳۱- ۱۰۰۰۳۲-۱۰۰۰۳۳-۱۰۰۰۳۴-۱۰۰۰۳۶-۱۰۰۰۳۷-۱۰۰۰۳۹-۱۰۰۰۳۹-۱۰۰۰۴۰-۱۰۰۰۴۱-۱۰۰۰۴۲-۱۰۰۰۴۵
کد مشاغل دورکاری برای شهرستان ها کدام است؟
کد شغل هایی که در شهرستان ها امکان استخدامی برای آنها بصورت غیرحضوری یا دور کاری ممکن می باشد. عبارتند از ۱۰۰۰۲ – ۱۰۰۰۳ – ۱۰۰۰۴ – ۱۰۰۰۵ – ۱۰۰۰۶ – ۱۰۰۰۷ – ۱۰۰۰۹ – ۱۰۰۰۱۱ – ۱۰۰۰۱۲- ۱۰۰۰۱۵ – ۱۰۰۰۱۶ – ۱۰۰۰۱۷ – ۱۰۰۰۱۸ – ۱۰۰۰۱۹ – ۱۰۰۰۲۴ – ۱۰۰۰۲۶ – ۱۰۰۰۲۷ – ۱۰۰۰۲۸ – ۱۰۰۰۲۹ –  ۱۰۰۰۳۰ – ۱۰۰۰۳۱ – ۱۰۰۰۳۲ – ۱۰۰۰۳۳ – ۱۰۰۰۳۴- ۱۰۰۰۳۶-  ۱۰۰۰۳۷ – ۱۰۰۰۳۹ – ۱۰۰۰۴۰ – ۱۰۰۰۴۱ – ۱۰۰۰۴۲ – ۱۰۰۰۴۵
آیا در تمام شهرها ، همین تعداد اعلام شده در دفترچه استخدام می شوند؟
خیر. استخدام در بیشتر کد ردیف های شغلی حضوری، برای شهر تهران می باشد و در مراکز استانها بر اساس اعلام نیاز نمایندگی ها  و یا انجام دورکاری نیرو استخدام می شود.
موسسه بین المللی صلح چه کاری انجام می دهد؟
موسسه بین المللی صلح و دوستی یک موسسه فراجناحی ، غیرسیاسی و مردمی می باشد که بدون نگاه قومی ، مذهبی ، نژادی ، جنسیتی در راستای ایجاد بسترهای مناسب برای ایجاد مناطق صلح و دوستی دائم در عرصه جهانی که به صورت فراگیر نهادینه شده باشد ، فرهنگ سازی صلح و دوستی، حمایت از کارآفرینی و اشتغال زایی، حمایت از اقتصاد خانواده و اقشار آسیب پذیر، توسعه کسب و کارهای کوچک، ایجاد واحدهای صنفی و صنعتی زودبازده و … در سراسر کشور فعالیت می نماید.
موسسه بین المللی صلح چه مجوزهایی دارد؟
موسسه بین المللی صلح در سازمان ها و بخش های مختلف خود دارای مجوزهای رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، انجمن انفورماتیک ایران، سازمان توسعه تجارت الکترونیک و … می باشد.
آیا اجباری در ثبت نام وجود دارد؟
خیر. هیچ اجباری در ثبت نام نیست. برخلاف رویه های فعلی در سایر آزمون های استخدامی که داوطلب پیش از تکمیل فرم و ارسال آن، مجبور به پرداخت وجه ثبت نام یا خرید کارت ثبت نام می باشد، در سامانه آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی متمرکز موسسه بین المللی صلح، داوطلبان پس از اطمینان کامل از ثبت نام ، در انتهای مسیر ثبت نام، و پس از تایید نهایی، باید وجه آزمون را پرداخت نمایند.
حد نصاب آزمون چگونه است؟
پس از برگزاری آزمون استخدامی، نمرات داوطلبان به تفكیك حیطه با وزن برابر محاسبه و براساس مجموع نمرات به دست می آید. برای تعیین حدنصاب در آزمون ، پنجاه درصد (۵۰%) مجموع بالاترین نمره مكتسبه در آن آزمون محاسبه و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می گیرد.
اگر در هنگام ثبت نام مشکل ایجاد شد آیا می توان دکمه Back مرورگر را زد؟
یر. در طی مراحل ثبت نام از کليک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بيش از يک صفحه مرورگر بر روی کامپيوتر خود جداً خودداری نماييد.
در صورت قطع اینترنت و یا اختلال چکار کنیم؟
در صورتی که در مراحل ثبت نام در سيستم به مشکلی برخورد کرديد، تمامی پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت نام را آغاز نماييد.
چه زمانی ثبت نام تکمیل شده است؟
ثبت نام شما زمانی تکميل گرديده که در مراحل ثبت نام از پس از پرداخت موفق هزینه آزمون، از سيستم کد پيگيری ثبت نام را دريافت نماييد. الزاما پس از ثبت نام موفق از اطلاعات پرینت پرفته و تا انتهای مراحل استخدام نزد خود نگه دارید.
چگونه می توانیم سوالات و مشکلات خود را مطرح نماییم؟
جهت طرح سوال می توانيد با شماره ۷۷۸۹۳۰۳۴ داخلی ۲۰۴ از ساعت ۱۱ لغایت ۱۳ شنبه تا چهارشنبه به جز ایام تعطیل تماس گرفته و يا از طريق سيستم پاسخگویی اقدام نماييد.
آیا می توانیم از ثبت نام انصراف دهیم؟
بله. عدم شرکت در آزمون یا دریافت کارت، به منزله انصراف می باشد. توجه داشته باشید هزینه آزمون پس از ثبت‌نام کامل و ارسال فرم، تحت هیچ شرایطی مسترد نخواهد شد.
آیا می توانیم هزینه ثبت نام را بازپس گیریم؟
خیر.  توجه داشته باشید هزینه ثبت‌نام تحت هیچ شرایطی مسترد نخواهد شد. بنابراین در ثبت نام خود نهایت دقت را بنمایید.
پس از تکمیل ثبت نام باید چه کاری انجام دهیم؟
داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه و دريافت كد پيگيری يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و پس از مطالعه مندرجات آن، آنرا نزد خود نگهداری نمايند. داوطلبان لازم است اطلاعات پرداختی و كد پيگيری خود را تا اعلام نتايج نهايی نزد خود نگهداری نمايند.
در صورت ارسال اطلاعات نادرست چه اتفاقی رخ می دهد؟
داوطلبان لازم است در درج كد ملی، نام خانوادگی و نام، مشخصات شناسنامه‌ای، ارسال عكس و تمامی اطلاعات لازم ديگر دقت و توجه كافی به عمل آورند، بديهی است درصورت اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباه، با داوطلب به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.
منابع امتحان از چه مقاطعی و چه منابعی است؟
مواد آزمون عمومی در سطح سوالات آزمون های استخدامی دولتی و رسمی می باشد. در اطلاعیه های ستاد در این باره اطلاع رسانی می گردد. لطفا از خرید منابع متفرقه اکیدا خودداری نمایید.
سهمیه معلولین عادی به چه صورت است؟
معلولین عادی بشرط دارا بودن شرایط مندرج در آگهی و کسب حد نصاب لازم به ترتیب نمره مكتبسه از سه(۳) درصد سهمیه قانونی برخوردار خواهند بود.
سهمیه ایثارگران و خانواده شهدا به چه صورت است؟
بر اساس هماهنگی های بعمل آمده ، جذب سهمیه ایثارگران با رعایت ساز وكار اعلامی توسط موسسه و سازمان های تابعه انجام می پذیرد. میزان سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران در اطلاعیه های آتی به اطلاع متقاضیان رسانده می شود.
حد نصاب آزمون چگونه است؟
پس از برگزاری آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی، نمرات داوطلبان به تفكیك حیطه با وزن برابر محاسبه و براساس مجموع نمرات به دست می آید. برای تعیین حدنصاب در آزمون ، پنجاه درصد (۵۰%) مجموع بالاترین نمره مكتسبه در آن آزمون محاسبه و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می گیرد.
نحوه احراز شرایط رشته های تحصیلی برای مشاغل چگونه است؟
طبق مصوبه اداره کل نظارت و ارزشیابی، معیار استخدام صلاحیت های تخصصی و حرفه ای افراد است. ممکن است فردی در یک رشته نامتناسب با تحصیلات دانشگاهی خود، قابلیت های فراوان داشته باشد. بنابراین معیار گزینش نهایی تخصص و مهارت داوطلب می باشد و نه تنها تحصیلات دانشگاهی داوطلبان. البته رشته های مرتبط دارای تخصص در اولویت می باشند. 

 


 

ورود به سیستم ثبت نام آزمون علمی