موسسه بین المللی صلح

درباره موسسه بین المللی صلح و دوستی

موسسه بین المللی صلح ؛

صلح‌ بايد بر مبناي‌ عدالت‌ و با معرفت‌ به‌ كرامت‌ انسان‌ و به‌ دور از اغراض‌ قدرتمداران‌ عالم‌ باشد.

تحميل‌ سكوت‌ و تسليم‌ بر مردمي‌ كه‌ به‌ دفاع‌ از حق‌ پايمال‌شده‌ي‌ خود برخاسته‌اند، آن‌ صلحي‌ نيست‌ كه‌ پيام‌ آوران‌ صلح‌ آسماني‌ به‌ آن‌ دعوت‌ كرده‌اند.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

موسسه بین المللی صلح و دوستی

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُواْ بَينْ َ أَخَوَيْكمُ ْ وَ اتَّقُواْ اللَّهَ لَعَلَّكمُ ْ تُرْحَمُونَ

موسسه بین المللی صلح و دوستی برپایه فعالیت های مجموعه صلح و دوستی در داخل ایران ثبت گردیده است.

این موسسه یک موسسه غیرتجاری و بین المللی می باشد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

مجموعه صلح و دوستی

مجموعه صلح و دوستی در سال ۱۳۸۳ با همّت گروهی از جوانان متدیّنِ انقلابی با سابقه فرهنگی – آموزشی ، اساتید و جمعی از خانواده های مذهبی فعالیت خود را آغاز نمود.

فعالیت های اولیه مجموعه صلح و دوستی

فعالیت های ابتدایی مجموعه صلح و دوستی در فعالیت های داوطلبانه ، خیرخواهانه و کمک به افراد بی بضاعت و کم بضاعت خلاصه می گشت. فرهنگ سازی ، ایجاد نشست ها و گردهمایی ها در بخش های فرهنگی و آموزشی از جمله اقدامات مجموعه صلح و دوستی بود. همچنین تهیه جهیزیه ، سیسمونی ، سبد کالاهای ضروری از جمله اقداماتی بوده است که از ابتدای آغاز به کار مجموعه تا کنون ادامه دارد.

با توجه به سابقه مذهبی و آموزشی بنیانگذاران مجموعه ، فعالیت در هیات های مذهبی و اطلاع رسانی ها و آموزش های فرهنگی بخش دیگری از سرفصل فعالیت های مجموعه بوده است.

بسترسازی تشکیلات موسسه بین المللی صلح

به پیشنهاد برخی از اعضا مبنی بر گسترش فعالیت های مجموعه ، در سال ۱۳۸۹ و در بخش فرهنگی و آموزشی ، حمایت از دانش آموزان کم بضاعت و بدسرپرست به صورت یک بخش مجزا ساماندهی گردید.

از همان سال ۱۳۸۹ تا سال ۱۳۹۴ ، موسسه توانست با حمایت مادی و معنوی خویش از ۳۲ دانش آموز دارای مشکلات مختلف، آن ها را به ادامه تحصیل تشویق نموده و بسترهای موفقیت و تحصیلات دانشگاهی در رشته های مناسب را برای آن ها فراهم سازد. که در بین این دانش آموزان، رتبه های برتر کنکور سراسری نیز وجود دارند.

در سال ۱۳۹۲ پیشنهاد تحقیق بر روی پروژه صلح بین الملل به تصویب شورای سیاستگذاری رسید و فعالیت ها تحقیقی آغاز گردید. این تحقیقات در سال ۱۳۹۴ ، پس از ۳ سال تلاش تیم تحقیقاتی موسسه به سرانجام رسید و ماحصل آن ۴ جلد طرح «صلح اسلامی» می باشد. طرح «صلح اسلامی» برای تمام مقامات و مسئولین بلندپایه نظام جمهوری اسلامی نیز ارسال گردیده است.

موسسه بین المللی صلح و دوستی

بنا بر تصمیم اعضای هیت مدیره مجموعه و اعضای فعال و نیازهای موجود و بین المللی ، براساس طرح «صلح دائم فراگیر» ، موسسه بین المللی صلح و دوستی دائم فراگیر در سال ۱۳۹۴ به صورت رسمی با شماره ثبت ۳۸۳۳۴ در سازمان ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری تهران ثبت گردید.

موسسه بین المللی صلح و دوستی یک موسسه فراجناحی ، غیرسیاسی و مردمی می باشد که بدون نگاه قومی ، مذهبی ، نژادی ، جنسیتی تنها در راستای ایجاد بسترهای مناسب برای ایجاد مناطق صلح و دوستی دائم جهانی که به صورت فراگیر نهادینه شده باشد ، در سراسر جهان فعالیت می نماید. با توجه به گسترش فعالیت ها و با عنایت به نیازهای بین المللی در سال ۱۳۹۴ طرح ها و اهداف متنوعی برای موسسه بین المللی صلح و دوستی تعریف گردید. و با راه اندازی خبرگزاری صلح ایران گام های بلندی برای دست یابی به اهداف موسسه برداشته شد.

اعضاء موسسه بین المللی صلح

در حال حاضر بیش از ۴۵۰۰ نفر از اساتید عضو هیات علمی دانشگاه های کشور ، فرهنگیان خوش نام ، مولفین و مدرسین حوزه و دانشگاه و بیش از ۲۵/۰۰۰ نفر از اقشار مختلف مردم عضو موسسه بین المللی صلح و دوستی و خبرگزاری بین المللی صلح می باشند.

دبیرکل موسسه بین المللی صلح

دبیرکل موسسه بین المللی صلح و دوستی ، جناب آقای سیدمهدی حسینی می باشند.

بودجه موسسه

بودجه موسسه از طريق ذيل تأمين مي‌شود:

  1. اموال منقول و غیرمنقول فراهم شده از سوی دبیرکل و اعضای موسسان و شورای عالی سیاستگذاری موسسه.
  2. هديه، اعانه و هبه اشخاص حقيقی و حقوقی اعم از داخلی و خارجی و دولتی و غيردولتی.
  3. وقف و حبس.
  4. وجوه حاصل از فعاليتهای انجام شده در چارچوب موضوع فعاليت، اهداف و اساسنامه موسسه و اين آئين‌نامه.
  5. حق عضويت در موسسه و سازمان های تابعه.
  6. فعالیت های هر یک از سازمان های تابعه موسسه.

کارها و اقدامات مردمی

دریافت حق عضویت و کمک های مردمی جهت دستیبای به اهداف موسسه بین المللی صلح می باشد.

بخشی از این مبالغ صرف بسته های حمایتی و بخشی دیگر صرف انجام فعالیت ها و اقدامات موسسه بین المللی صلح می گردد.

برای اطلاع از عناوین اقدامات و فعالیت های موسسه ، به بخش فعالیت های موسسه موراجعه فرمایید.

عضویت در موسسه

ورود به حساب کاربری

دفتر آمار و اطلاعات

اداره کل نظارت و ارزشیابی

موسسه بین المللی صلح و دوستی