تسلیت درگذشت دانش آموزان زاهدان

در پی انتشار اخباری مبنی بر آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و درگذشت چند دانش آموز، روابط عمومی موسسه بین المللی صلح در این رابطه اطلاعیه ای صادر کرد. متن کامل این اطلاعیه در پی می آید.

تسلیت درگذشت دانش آموزان زاهدان

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه تلخ و غمبار آتش سوزی در مدرسه ابتدایی اسوه حسنه شهر زاهدان که باعث جان باختن گل‌های نوشکفته‌مان شد، همه ملت را متاثر و دل آزرده کرد. خانواده بزرگ صلح ایران دوباره عزادار جان باختن چهار دختر نوگل و دردانه در سایه عدم تدبیر صحیح مسئولان ذیربط شد. این چندمین حادثه در سالهای اخیر و هشداری جدی در زمینه ایمن سازی مدارس کشور و رعایت نکات ایمنی برای حفظ جان دانش آموزان است. آیا لازم نیست مسئولان‌ آموزش و پرورش و دیگر دستگاه های ذیربط نسبت به این امر اهتمام جدی و تلاشی فراگیر داشته باشند؟

روابط عمومی موسسه صلح ضمن عرض تسلیت به مردم ایران و خانواده بزرگ صلح ایران، بویژه اهالی رشید استان سیستان و بلوچستان و خصوصا خانواده مصیبت دیده این حادثه، از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان اجر و صبر جزیل مسالت داریم.

امید است در سایه تدبیر شایسته، دیگر شاهد تکرار حوادثی چنین دردناک و از دست دادن کودکان عزیز و سرمایه های آینده کشور نباشیم.

روابط عمومی و امور بین الملل

موسسه بین المللی صلح و دوستی