اطلاعیه موسسه بین المللی صلح در رابطه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی سال ۹۵

دفتر روابط عمومی بین المللی صلح طی اطلاعیه ای ضمن عرض تسلیت به منظور ایام سوگواری سید وسالار شهیدان ،در رابطه با پیاده روی روز اربعین اطلاعیه ای صادر نموده است.

اطلاعیه موسسه بین المللی صلح در رابطه راهپیمایی عظیم اربعین

عن النبى (ص) قال:… و هى اطهر بقاع الارض واعظمها حرمة و إنها لمن بطحاء الجنة.

پيامبر اسلام (صلى الله عليه و آله) در ضمن حديث بلندى مى‏ فرمايد: كربلا پاكترين بقعه روى زمين و از نظر احترام بزرگترين بقعه‏ ها است و الحق كه كربلا از بساط هاى بهشت است.

بحار الانوار، ج ۹۸، ص ۱۱۵ و نيز كامل الزيارات، ص ۲۶۴

 ۱۴۰۰ سال است که امام حسین (ع) شهید گشته اما هرم حزن او همچنان داغ است و همین عزا و حزن دلیلی برای بزرگترین راهپیمایی جهان است که توسط شیعیان و شیفتگان آن حضرت انجام می شود. اجتماعی بزرگ که در عرصه بین الملل تاب و توان دشمنان را گرفته و باعث تعجب همگان می گردد.

موسسه بین المللی صلح،با توجه به رسالت خطیر و ماموریت خویش در ترویج فرهنگ صلح و دوستی، وظیفه خود می داند تا با حمایت از این جنبش عظیم، پیام راهپیمایی اربعین را که بزرگترین گردهمایی انسانی در سطح و گستره چند ده میلیونی و در ناامن‌ترین نقطه خاورمیانه است به گوش جهانیان برساند و آن اینکه مسلمانان منادی وحدت و صلح هستند و می‌توانند در میان آتش خشونت و تروریسم، بزرگ ترین، آرام‌ترین و صلح آمیزترین تجمع چندده میلیونی جهانی را با امنیت و آرامش کامل برگزار کنند.

موسسه بین المللی صلح ضمن قدردانی از میزبانی بی‌ریای مردم استان‌های مرزی و شهرهای واقع در مسیر عبور زائران، اربعین را یک فرصت فرهنگی و بستر مناسبی برای بازتولید فرهنگ صلح و دوستی، برابری و برادری، فداکاری و عشق و انس و الفت میان سیل خروشان مردمی می داند و نه تنها از شیعیان بلکه از تمام انسان های آزاده ای که از فطرت پاک انسانی برخوردارند دعوت می نماید تا در آفرینش این حماسه عظیم نقش آفرینی نمایند تا واقعیت اسلام و چهره صلح طلبانه ملت ایران به جهانیان نشان داده شود.

ان شاءالله که این گردهمایی عظیم هر سال پرشوررتر وپر رنگ تر برگزار گردد و پیام صلح و دوستی عاشقان حسینی همچنان امروز، از مرزها فراتر رفته و در آینده نزدیک تمام کره زمین را دربربگیرد.

روابط عمومی موسسه بین المللی صلح و دوستی

اطلاعیه موسسه بین المللی صلح در رابطه راهپیمایی عظیم اربعین