اطلاعیه مهم استخدامی۹۵ موسسه بین المللی صلح

پیرو سوالات متعدد داوطلبان و متقاضیان محترم در شهرستان ها در رابطه با نوع فعالیت های موسسه بین المللی صلح و نوع استخدام ، نکات مهم ذیل را به اطلاع می رساند:

 1. موسسه بین المللی صلح و دوستی یک موسسه فراجناحی ، غیرسیاسی و مردمی می باشد که بدون نگاه قومی ، مذهبی ، نژادی ، جنسیتی در راستای ایجاد بسترهای مناسب برای ایجاد مناطق صلح و دوستی دائم در عرصه جهانی که به صورت فراگیر نهادینه شده باشد ، فرهنگ سازی صلح و دوستی، حمایت از کارآفرینی و اشتغال زایی، حمایت از اقتصاد خانواده و اقشار آسیب پذیر، توسعه کسب و کارهای کوچک، ایجاد واحدهای صنفی و صنعتی زودبازده و … در سراسر کشور فعالیت می نماید.

 2. برای اطلاع از تاریخچه موسسه بین المللی صلح ، موضوع فعالیت و اهداف آن به بخش درباره ما در صفحه اصلی موسسه مراجعه نمایید.
 3. موسسه بین المللی صلح دارای ۵ سازمان مستقل و ۸ معاونت و ۳ حوزه اجرایی می باشد، که از جمله آن می توان به سازمان رسانه، سازمان اقتصادی، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان بانوان، معاونت آموزش و پژوهش ، پژوهشکده صلح، خبرگزاری صلح و … اشاره نمود.
 4. موسسه بین المللی صلح دارای مجوزهای رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، انجمن انفورماتیک ایران، سازمان توسعه تجارت الکترونیک و … می باشد.
 5. به دلیل آنکه بودجه موسسه بین المللی صلح ، مردمی بوده، طبق مصوبه ادراه کل نظارت و ارزشیابی، جهت تکمیل نیروها و جذب کارشناسان، آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی استخدام به صورت سراسری در تهران و سایر شهرستان ها طراحی گردید، تا تمامی افراد شایسته و دارای صلاحیت از فرصت آن بهره مند گردند.
 6. برخلاف رویه های فعلی در سایر آزمون های استخدامی که داوطلب پیش از تکمیل فرم و ارسال آن، مجبور به پرداخت وجه ثبت نام یا خرید کارت ثبت نام می باشد، در سامانه ثبت نام آزمون علمی موسسه بین المللی صلح، داوطلبان پس از اطمینان کامل از ثبت نام ، در انتهای مسیر ثبت نام، باید وجه آزمون را پرداخت نمایند.
 7. استخدام در بیشتر رشته ها برای شهر تهران می باشد و در مراکز استانها بر اساس اعلام نیاز نمایندگی ها  و یا انجام دورکاری نیرو استخدام می شود.
 8. اگر داوطلب توانایی انجام دورکاری (در رشته هایی مانند خبرنگاری، تولید محتوا، کارشناس تبلیغات ، کارشناس فروش، کارشناس محتوا شبکه های اجتماعی، و سایر ردیف های شغلی که در اطلاعیه مربوطه ذکر شده است) را داشته باشد، می تواند برای ثبت نام در رشته مورد علاقه خود اقدام نماید. قابل ذکر است که در حال حاضر نیز موسسه صلح تعداد بسیاری نیروی دورکار در شهرهای مختلف ایران دارد.
 9. همچنین موفقیت در آزمون و مراحل گزینش استخدامی، داوطلب را در اولویت استخدامی حضوری، در صورت نیاز نمایندگی های شهرستان ها قرار می دهد.
 10. ملاک گزینش نهایی نیز مطابق اعلام های قبلی، توانمندی ، سطح مهارت ها و تسلط متقاضیان می باشد.

موکدا متذکر می شود، داوطلبان پیش از ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون، دفترچه راهنمای ثبت نام، بخش اطلاعیه های آزمون و بخش سوالات متداول را کامل مطالعه نمایند.

با آرزوی موفقیت برای تمام داوطلبان

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام


 

تذکرات مهم

 • محدودیت سنی : حداقل سن برای ثبت نام ۱۸ سال تمام و حداکثر ۴۰ سال می باشد.
 • حداقل مدرک تحصیلی : حداقل مدرک تحصیلی قابل قبول برای داوطلبان و متقاضیان ثبت نام، مدرک تحصیلی دیپلم نظری یا فنی و حرفه ای یا کارو دانش ، مورد تایید وزارت آموزش و پرورش یا سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد.
 • نوع استخدام ثبت نام آزمون علمی تایید صلاحیت عمومی به صورت کشوری می باشد. استخدام در بیشتر رشته ها برای شهر تهران می باشد و در مراکز استانها بر اساس اعلام نیاز نمایندگی ها  و یا انجام دورکاری نیرو استخدام می شود. طبق مصوبه معاونت نظارت و ارزشیابی، تعداد افراد اعلام شده در تهران به صورت حضوری مشخص شده است. در عناوین شغلی که امکان ثبت نام در شهرستان وجود دارد، استخدام به صورت دورکاری و یا حسب نیاز نمایندگی ها می باشد. تعداد افراد اعلام شده در دفترچه راهنما برای ردیف های شغلی ستاره دار، برای کل کشور است. به عبارت ساده تر، پس از کسب حد نصاب آزمون علمی، متقاضیان دورکاری، بدون توجه به شهر و استان براساس شایستگی و صلاحیت حرفه ای، گزینش می گردند.
 • رشته های تحصیلی قابل قبول برای ثبت نام : شامل کلیه رشته های اعلامی در دفترچه راهنما می باشد. مشاهده رشته های تحصیلی قابل قبول برای ثبت نام
 • نحوه احراز رشته های تحصیلی برای هر شغل : کلیه رشته های مجاز در دفترچه راهنما، می توانند در هر ردیف شغلی مشخص شده درخواست دهند. دواطلبان توجه نمایند پس از کسب حد نصاب آزمون، در مرحله گزینش و ارزیابی تخصصی، رشته های مرتبط و مدارک تحصیلی بالاتر، دارای امتیاز می باشند.
 • شهرهای مجاز در ثبت نام استخدامی : ثبت نام استخدامی در شهرهای تهران- مشهد- اصفهان- تبریز- کرج- شیراز- اهواز- ارومیه- قم- کرمانشاه- زاهدان- رشت- کرمان- همدان- اراک- یزد- اردبیل- بندر عباس- قزوین- زنجان خرم‌آباد- سنندج- گرگان- ساری- بجنورد- بوشهر- بیرجند- ایلام- شهرکرد- سمنان- یاسوج- و همچنین کلیه شهرستان های استان های تهران، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، فارس، اصفهان، گیلان، مازندران، سمنان و خراسان رضوی خواهد بود.

ورود به سیستم ثبت نام آزمون استخدامی